Z przyjemnością informujemy Państwa o powstaniu ścieżki edukacyjnej w części parku podworskiego Muzeum Przyrody w Drozdowie.
Uroczyste otwarcie ścieżki, połączone z otwarciem wystawy rzeźby osób głuchoniewidomych, odbędzie się 29 października o godz. 13.00 w parku muzealnym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
Spacer wśród dzikiej scenerii wykrotów, powalonych pni i ponad 100-letnich topoli, zapozna Państwa ze środowiskiem łęgów nadrzecznych, od kilkudziesięciu lat niezmienionym przez człowieka.
Ścieżka urozmaicona jest atrakcjami edukacyjnymi dla dzieci: puzzlami, stemplami i odlewami tropów zwierząt, udźwiękowioną tablicą "Ptasi zegar"itp. Dzięki nim najmłodsi goście Ostoi aktywnie spędzą czas i zaczerpną wiedzy przyrodniczej. Ścieżka udostępniona jest osobom korzystającym z wózków inwalidzkich i z problemami wzroku. Z myślą o nich wyposażenie edukacyjne wykonano z użyciem techniki reliefowej i pisma brajla; zachęcamy również naszych gości do wypożyczenia z Muzeum przewodnika audio z audiodeskrypcją. Przewodnik audio zamieszczony jest również na stronie internetowej muzeum: www.muzeum-drozdowo.pl.
Wystawa rzeźby osób głuchoniewidomych
Rzeźby w glinie powstały podczas plenerów rzeźbiarskich organizowanych przez Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Twórcy pracowali pod kierunkiem artystów rzeźbiarzy: Ryszarda Stryjeckiego – pomysłodawcy oraz kustosza plenerów i Mieczysława Syposia – wybitnego niesłyszącego artysty. Rzeźby, prezentowane w wielu miejscach w kraju i za granicą, są wymownym znakiem obecności osób niepełnosprawnych w życiu kulturalnym społeczeństwa.
Materiały organizatora